top of page

Gloria Lietuvai

Projektu „Gloria Lietuvai“ buvo kviečiama įsiklausyti į Lietuvos varpų skambesį, pažvelgti į Lietuvą pro varpinės langą. Tai Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtas kultūrinis projektas, kurio komunikacinė misija – priartinti Lietuvos gyventojus prie šalia jų esančio paveldo objektų, domėtis savo miesto ar miestelio istorija, informuoti lietuvius apie visai čia pat esančius objektus, bylojančius svarbiausius valstybės istorijos įvykius, tokiu būdu skatinant patriotiškumo ir pasididžiavimo savo aplinka emocijas.

 

Projekto kūrybinė grupė įrašė vertingiausių Lietuvos varpų skambesį, o juos išgirsti buvo galima 2018 m. vasario 16 d. Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtame kūrinyje „Gloria Lietuvai“.

Projekto metu buvo įamžintas simbolinis skaičius – šimtas vertingiausių Lietuvos varpų. Užfiksuotas skambesys ir seniausių Lietuvoje Kriaunų, Ramygalos, Kelmės varpų, ir moderniausių, skelbusių Lietuvos tūkstantmetį. Suskambėjo ir Lietuvos nepriklausomybės simbolis – Laisvės varpas, 1919 m. nuliedintas Amerikos lietuvių šalies Nepriklausomybei įprasminti. Visų jų skambesys ir istorijos susiliejo į vieną Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtą kūrinį.

 

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Projekto „Gloria Lietuvai“ idėjos autorius – Dalius Abaris

Bendraautoriai: Kipras Mašanauskas, Romas Lileikis, Edita Mildažytė.

Projekto konsultantai: istorikai Gintautas Žalėnas, Liudas Jovaiša, Aurimas Švedas.

Projektą koordinuoja VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“.

Nuotraukos iš koncerto „Gloria Lietuvai“, vykusio Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre 2018-ųjų vasario 16-ąją.

Nuotraukų autoriai - Martynas Aleksa ir Artiom Myškin.

Vaidmuo / 

Projekto koordinatorius

 

Metai / 

2017-2018

Heading 1

Nuotraukų autorius - Martynas Aleksa

bottom of page