top of page
EMJ_2985.jpg
Parodos atidarymo renginys

19490216: APSISPRENDIMO ŠIFRAS

VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ bendradarbiavo su Valstybės pažinimo centru rengiant Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio narių, pasirašiusių 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją, atminimo parodą. 

 

Centrine ekspozicijos ašimi tapo metaforinė bunkerio, kuriame nuo persekiojimų slėpdavosi partizanai, konstrukcija. Čia unikalius eksponatus ir archyvines nuotraukas papildė vaizdo pokalbiai su šiandienos žmonėmis, kurių gyvenimo istorija primena partizanų vadų, iki priimant lemtingąjį sprendimą. Pasakodami apie kasdienybę ir ateities planus, parodos herojai taip pat svarstė apie savo sprendimą, kurį priimtų prireikus palikti viską kas svarbu ir eiti ginti Tėvynės. 

 

Parodoje buvo pasitelktos moderniausios šiuolaikinės technologijos, leidžiančios pajausti partizanų vadų kasdienybę. Netikėti architektūriniai sprendimai lankytoją kvietė susitikimui su pačiu savimi: koks būtų mano pasirinkimas?

 

Įstaiga prie parodos prisidėjo projekto finansavimo paieškomis, koordinavimo, garso instaliacijos kūrybos, parodos atidarymo įgyvendinimo darbais. 

Paroda skirta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio tarybos deklaracijos paskelbimo 70-mečiui.

 

Parodos kuratorė: Nideta Jarockienė.

 

Kūrėjai: Ieva Cicėnaitė, Norbertas Černiauskas, Enrika Kripienė, Luka Sinevičienė, Laura Grigaliūnaitė.

 

Parodos partneriai: VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“. Projektą iš dalies finansavo LR Kultūros ministerija ir LR Krašto apsaugos ministerija.

Vaidmuo / 

Parodos partneris

 

Metai / 

2019

bottom of page